Redakcja

Fot. Justyna Wydra

Justyna Wydra
Redaktor Naczelny

Po mamie Góralka, po tacie Ślązaczka, z wyboru Krakowianka. Wiecznie w trasie pomiędzy kołem naukowym, milionem wolontariatów i Przystankiem Student. Zapalona fotografka, pływak-ratownik i miłośniczka herbaty.

Fot. Julia Wiejksznar

Łukasz Zoń
Zastępca Redaktora Naczelnego

Może i niewysoki, ale mierzę wysoko – jeszcze kilka lat temu nie wiedziałem czym jest Adobe Premiere – dziś już sam tworzę własne materiały. Poza telewizją, pasjonuję się militariami i wszystkim co z nimi związane.

Fot. Justyna Wydra

Konrad Szewczuk
Opiekun Działu Technicznego

Do Przystanku trafił przez przypadek – został na dłużej. Od tego czasu, gdy nie montuje materiałów, kręci je, gdy nie kręci – ogląda filmy. Telewizję traktuje jak drugi kierunek studiów.

Fot. Julia Wiejksznar

Aleksandra Kozłowska
Szef Działu PR

Wsparcie Przystanku Student – czyli dział PR. Liczy się każda minuta, tak w życiu jak i w PStv. Pełne ręce roboty mi nie straszne… byle znaleźć czas na seriale.

Fot. Julia Wiejksznar

Paweł Baran
Dziennikarz, montażysta

Praca z mikrofonem, przed kamerą była jednym z moich największych marzeń. Nie wyobrażam sobie życia bez sportu. O skokach narciarskich mógłbym rozmawiać godzinami.

Fot. Julia Wiejksznar

Patryk Borówka
Dziennikarz

Urodzony na pograniczu Śląska i Małopolski, przez co sam nie wie kim dokładnie jest. Dziennikarstwo zawsze było jego pasją, którą realizuje dzięki studiom i PSTV. Najlepiej czuje się w tematach sportowych i e-sportowych i to z nimi wiąże swoją przyszłość.

Fot. Julia Wiejksznar

Adrian Burtan
Dziennikarz

Interesuję się sportem, historią i polityką. W wolnej chwili czytam książki, biegam, gram w koszykówkę oraz piszę bloga. Mam słabość do eleganckich koszul, malinowej herbaty i niedzielnych spacerów. Moja życiowa dewiza – „Cały czas do przodu”.

Fot. Julia Wiejksznar

Jagoda Czak
Dziennikarka

Studentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej, interesuje się PR-em, otwarta i ambitna. Chce w przyszłości być związana z dziennikarstwem telewizyjnym.

Fot. Julia Wiejksznar

Przemysław Gucwa
Dziennikarz, montażysta

Imię? Przemysław.
Mała ojczyzna? Bielsko-Biała.
Pierwsza miłość? Budka Suflera.
Pomysł na życie? Kamera.
Środek transportu? Rower.
Lek na smutki? Gitara.
Do zabrania? Książka.
Zawsze i wszędzie? Jedzenie.
Specjalizacja? Sen.
Pewność? Bóg.
Nazwisko? Gucwa

Fot. Julia Wiejksznar

Marlena Hebda
Dziennikarka

Wszędzie się spieszy, czy to na zajęcia, czy na kolejny wywiad i nagrywanie materiału. Niepoprawna optymistka, ambitna do bólu, przyszła dziennikarka śledcza. Nudzi ją bezczynność, dlatego jak na chińskiego horoskopowego Szczura przystało, chwyta i wykorzystuje w pełni każdą okazję. Zakochana na zabój w Korei Południowej, kryminałach Christie, herbacie i karmelowej czekoladzie.

Fot. Julia Wiejksznar

Grzegorz Jarecki
Dziennikarz

Pracę przed kamerą traktuję zarówno jako wyzwanie i świetną zabawę. Uwielbiam pracę z ludźmi, kawę i tosty z masłem orzechowym i chociaż bardzo lubię żartować do swoich obowiązków podchodzę zawsze w 100% poważnie.

Fot. Julia Wiejksznar

Krystian Juźwiak
Dziennikarz

Ja tu tylko gotuję.

Fot. Julia Wiejksznar

Piotr Karwat
Operator, montażysta

W Przystanku działam już trzy lata. Zajmuję się montażem oraz operatorką, a w tym roku do moich obowiązków została dodana również opieka nad sprzętem. Kocham montaż i też w tym zawodzie udało mi się znaleźć pracę. Od roku pracuję w zawodzie! Może to wszystko dzięki Przystankowi? Kto wie…

Fot. Julia Wiejksznar

Paulina Małota
Dziennikarka

Studiuję Zarządzanie kulturą i mediami. Jestem miłośniczką muzyki klasycznej, poezji i książek, a także długich górskich wędrówek. Każdego dnia świat dostarcza mi miliona pomysłów na minutę, które wprowadzają w moje życie artystyczny chaos. W Przystanku Student spełniam się w roli dziennikarza, gdzie mam możliwość zdobywać cenne doświadczenie.

Fot. Julia Wiejksznar

Albert Narebkov
Operator, montażysta

Urodziłem się w Taszkencie, mieszkałem w Rosji, studiowałem we Wrocławiu. Uwielbiam pracę z kamerą (foto i wideo). Świat widziany poprzez obiektyw jest nieco inny.

Fot. Julia Wiejksznar

Mariusz Palarczyk
Operator, montażysta, realizator

Operator, montażysta ewentualnie realizator. Z zamiłowania kręci filmy. Wolne chwile spędza na desce.

Fot. Julia Wiejksznar

Joanna Pałka
Dziennikarka, operator

Studentka dziennikarstwa na UJ. W Przystanku dziennikarka i operator kamery. Zainteresowania to fotografia, film i podróże.

Fot. Julia Wiejksznar

Natalia Salwin
Operator

Jestem typem obserwatora, więc rejestrowanie tego, co dzieje się wokół, jest dla mnie naturalne. Nawet zwyczajne rzeczy staram się ująć w ciekawy sposób. Trochę zbyt dużo czasu poświęcam na oglądanie filmów i seriali, ale dzięki temu wyrażanie się obrazem jest dla mnie czystą przyjemnością.

Fot. Julia Wiejksznar

Anastasia Wołkowa
Dziennikarka, montażysta

Urodzona u podnóża Zailijskiego Ałatu. Zainteresowania: spacery po Tienszanie, malowanie, gra na gitarze, fotografia, łyżwiarstwo oraz wszystko co związane ze studiami, a konkretnie z dziennikarstwem. Jest pozytywnie nastawiona na przygodę i nowe znajomości.

Fot. Julia Wiejksznar

Agnieszka Woźniak
Dziennikarka

W Przystanku jest przede wszystkim dziennikarką, która lubi poruszać lifestylowe tematy z życia studentów, krakowian i nie tylko. Zawsze stara się wprowadzać do filmików nowe, nietuzinkowe rozwiązania. Poza telewizją – tańczy taniec jazzowy i udziela się w różnych organizacjach studenckich. Swoją przyszłość chce związać z mediami i marketingiem.

Fot. Julia Wiejksznar

Eliza Żeleźniak
Dziennikarz

Koloruje życie uśmiechem, niepoprawna optymistka. Szkoda życia na żałowanie, ja działam. Lubię, gdy coś się dzieje, nie mam czasu się nudzić. Zawsze i wszędzie chcę dobrze wyglądać, inspiruje mnie moda, uwielbiam nutkę elegancji w stylizacjach. Podróże to moje drugie imię – byłam m.in. w Tajlandii, na Dominikanie, w Zjednoczonych Emiratach Arabskich czy na Wsypach Zielonego Przylądka. Artystyczna i wrażliwa dusza – doceniam sztukę i piękno natury, lubię też śpiewać.

Fot. Julia Wiejksznar

Paweł Nowak
Koordynator PR

Przystanek Student znam od samego początku. Byłem w pierwszej ekipie tworzącej program w 2007 roku. Obecnie wspieram redakcję w sprawach związanych z obecnością Przystanku w Internecie.

Fot. Julia Wiejksznar

Krzysztof Nowak
Główny koordynator

Dbam o to, żeby Przystanek Student był prawdziwie studencki i by dla najlepszych stanowił jedynie przystanek w dalszej karierze.

Fot. Julia Wiejksznar